Nincs szükségünk másra mint a Custom Post Type UI nevű bővítményre. Telepítsük fel a szokásos módon, majd navigáljunk a WordPress admin Custom Post Types menüpontja alatt található Add new oldalra. Hozzunk létre egy egyszerű bejegyzés típust a következő adatokkal:
- Post type name: hirek
- Label: Hírek
- Singular label: Hír
- Description: Ebben a bejegyzés típusban jelennek meg a híreink.

Miután ezeket az adatokat megadtunk további testreszabási lehetőségeink vannak a View Advanced Label Options és a View Advanced Options menüpontok alatt.
Hozzuk létre az új típust a Create Custom Post Type-ra kattintva, rögtön meg is jelenik egy új menüpontunk a WordPress adminban Hírek felirattal. Rákattintva az új menüpontra ugyanolyan felület fogad minket mint a bejegyzéseknél, csak itt nem új bejegyzés van, hanem Add hír. Hozzunk létre egy hírt, majd mentsük el.
Nézzük hogyan listázhatjuk ki a híreinket:
<?php $loop = new WP_Query( array( 'post_type' => 'hirek', 'posts_per_page' => 10 ) ); ?> <?php while ( $loop->have_posts() ) : $loop->the_post(); ?> <?php the_title( '<h2 class="entry-title"><a href="' . get_permalink() . '" title="' . the_title_attribute( 'echo=0' ) . '" rel="bookmark">', '</a></h2>' ); ?> <div class="entry-content"> <?php the_content(); ?> </div> <?php endwhile; ?>
Bejegyzés típusának lekérdezése:
$post_type = get_post_type( $post_id );
<?php if ( is_post_type( 'hirek' ) ) echo 'Ezek a hírek!'; else echo 'Ezek nem hírek!';
Ellenőrizhetjük bejegyzés ID alapján hogy a megadott típusba tartozik-e.
<?php if ( is_post_type( 'hirek', $post_id ) ) echo 'Ez nem sima bejegyzés, ez egy hír!'; else echo 'Ez bizony egy sima bejegyzés.';
Láthatjuk, hogy semmi ördöngösség nincs az egyedi bejegyzés típusok kezelésében, mégis sokat dobhat WordPress-ünk kezelhetőségén.